شهردار ماکلوان از ایجاد سه ترک ، وضعیت نامناسب و نشست پل ورودی این شهر به دلیل برداشت بی رویه شن از بستر رودخانه در سنوات گذشته ابراز نگرانی و بر ضرورت احداث پل جدید در موازات پل فعلی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ماکلوان به نقل از کاشف اسرار ، ” حیدر ثریا محقق دوست ” طی سخنانی در جلسه روز جاری ” بررسی نقاط حادثه خیز شهرستان فومن ” که در دفتر کار فرماندار برگزار گردید ، اظهار کرد : وضعیت پل ورودی شهر ماکلوان خراب می باشد ، مناسب نیست و با توجه به حجم بالای تردد وسایل نقلیه که بخش زیادی از آن گردشگران در حال عزیمت به ماسوله و برگشت از این شهر می باشند ، مرمت پل در اسرع وقت ضرورت دارد.

وی خطاب به فرماندار و حاضرین در جلسه با تاکید بر این که مرمت پل کفایت نمی کند ، بر ضرورت احداث پل جدید در موازات پل فعلی تاکید کرد و نصویب و اختصاص اعتبارساخت این سازه هزینه بردار در جلسه آینده کمیته برنامه ریزی شهرستان فومن را مورد تاکید ویژه قرار داد.

این مسئول با اشاره به دستور کار قرار داشتن و پیگیری ویژه ثبت شهر ماسوله در فهرست جهانی یونسکو از سوی مسئولان شهرستانی ، استانی و کشوری که سبب جذب گردشگران بیشتری می شود ، تصریح کرد : 5 کیلومتر از مسیر عبور و مرور گردشگران برای ایاب و ذهاب به ماسوله از وسط بلوار اصلی ماکلوان می گذرد که ” نعمت و نقمت (عذاب) “محسوب می شود.

محقق دوست ” با اشاره به عدم امکان بهره مندی ماکلوان از کمربندی و تردد بسیار زیاد وسایل تقلیه از بلوار مرکزی و اصلی شهر ،راهکار قانونی برای ترمیم روکش آسفالت در پاره ای از نقاط را همکاری اداره کل حمل و نقل جاده ای استان گیلان ، عنوان ، به رایزنی شهرداری با این دستگاه اجرایی و هم چنین پی گیری نماینده مردم شهرستان فومن در مجلس شورای اسلامی برای تحقق هر چه زودتر این درخواست اشاره کرد.

وی به نصب 8 دوربین بسیار با کیفیت در میدان اصلی شهر ماکلوان که 4 دوربین برای پلاک خوانی وسایل نقلیه و مابقی جهت پایش محیطی اشاره کرد و متذکر شد : یک پایه در سر پل ورودی شهر جهت نصب 6 دوربین توسط شهرداری استقرار یافته و به زودی دوربین های مورد نظر نصب می گردد ، ضمن این که یک پایه دوربین به سمت خانوانه نصب گردیده و در آینده کار تجهیز به 4 دوربین صورت می پذیرد.

فرماندار فومن با استماع سخنان شهردار ماکلوان از ابراز نگرانی : حیدر ثریا محقق دوست ” در خصوص نشست و وضعیت پل ورودی شهر قدردانی کرد و بر اختصاص اعتبار لازم برای مرمت این سازه دارای تردد بالا اشاره کرد.

موسی فکور پاشاکی ” با انتقاد از برخی پیمان کاران که فقط دنبال کسب منافع خودشان هستند ،در تبیین این موضوع به برداشت بی رویه و بی رحمانه شن و در نتیجه پائین آمدن سطح رودخانه و عبور آب از زیر پایه های پل ماکلوان و وضعیت خطرناک این سازه اشاره کرد