امروز: ۰۵ تیر ۱۴۰۳

برگزاری جلسه رفع مشکل ضعف برق شهر و شهروندان ماکلوان در شهرداری

روابط عمومی ۲۵ مهر ۱۴۰۲

جلسه مشترک شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر ماکلوان با مدیر امور توزیع برق شهرستان فومن در ساختمان شهرداری ماکلوان  درباره وجود ضعف برق برگزار شد.در این جلسه حاضرین پس از گفتگو و تبادل نظر، مسائل و مشکلات شهر را مطرح نمودند .

به گزارش روابط عمومی شهرداری ماکلوان از اهم موضوعات مطرح شده در این نشست می توان به پیگیری پروژهای رفع ضعف برق، تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار و اصلاح شبکه های فرسوده، برق رسانی به متقاضیان در مناطق مختلف شهر ماکلوان، همکاری جهت جا به جایی تاسیسات برقی به منظور تعریض معابر شهری اشاره نمود.

شهردار ماکلوان طی سخنانی در این جلسه با تاکید بر این که شبکه برق شهر ماکلوان در سطح ضعیفی قرار دارد ، اعتقاد دارد : تاسیسات برق با اضافه شدن تعداد مشترکین نیازمند تقویت است به طوری که در برخی از اوقات مقارن با پیک مسافر با قطعی برق مواجه است.

حیدر ثریا محقق دوست ” خواستار تعویض برخی از تیرهای برق فرسوده با قدمت حدود نیم قرن در برخی از نقاط این شهر شد و از مدیریت اداره توزیع نیروی برق شهرستان فومن درخواست کرد نسبت به اجابت این تقاضای به حق اقدام در اسرع وقت داشته باشد.

یک عضو شورای اسلامی شهر ماکلوان هم طی سخنانی در این جلسه ، اظهار کرد : تاسیسات برق ماکلوان قدیمی می باشد و قدمت برخی از تیرهای برق موجود در معابر به نیم قرن پیش می رسد و ضرورت دارد تعویض بشوند .

عظیم نفیسی ” با بیان این که ضعف برق شهر ماکلوان سبب گردیده برخی از وسایل برقی شهروندان از جمله یخچال و فریزر و تلویزیون بسوزد و برای مردم ایجاد مشکل کرده است ، بر ضرورت تقویت ترانس های برق تاکید کرد .

وی با اشاره به ضعف برق در برخی از نقاط شهر علی الخصوص  در معابر شهید صابری ، شهید آذر نیا و سرچشمه ، این معابر شهری را نیازمند نصب کابل های برق خود نگهدار دانست و بر ضرورت اجرای هر چه سریعتر این گونه کابل تاکید کرد .

این عضو شورا ، متذکر شد : شرکت توزیع نیروی برق شهرستان فومن و شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان وظیفه دارد نسبت به تغییر تیرهای برق اقدام بکند و خواهش داریم سریعتر نسبت به تعییر تیر برق در مناطقی که نیاز است اقدام بکنند .

مدیر اداره توزیع نیروی برق شهرستان فومن هم طی سخنانی ، طرح های اجرا شده طی سال جاری را : ” افزایش قدرت ترانس ” خالص “در خیابان ” کادوس – نبش کوچه بهار ” به همراه افزایش تعداد مدارهای خروجی به همراه ۱۰۰ متر کابل کشی زمینی ، افزایش قدرت ترانس کوهپایه خیابان شالیزار ، نصب ترانس جدید درفشه با تخصیص یک خروجی به کاسی سرا و احداث کابل رینگ ترانس معدن به ترانس کوهپایه جهت رفع ضعف ولتاژ مشترکین ، عنوان کرد.

جواد محجوب ” برنامه های در دست اجرا برای شهر ماکلوان را : ” احداث شبکه جهت برق رسانی ۵ مشترک در کوچه های محبی و آذر نیا و … ، طرح کابل خود نگهدار خیابان های شالیزار غربی و شرقی به طول 1 هزار و 700 متر و نیز طرح کایب خود نگهدار خیابان شهید آذر نیا به طول 1 هزار متر ، اعلام کرد.

لازم به ذکر می باشد همچنین مشکلات مرتبط برخی از متقاضیان با حضور  آنان در جلسه بررسی گردید. در پایان طرفین بر ایجاد تعامل بیشتر بین دستگاهی جهت ارائه خدمات بهینه و مطلوب تر به عموم شهروندان تاکید نمودند.

 

 

 

 

پایان پیام