عوارض خودرو

1

پر بازديدترين
جديدترين
طرح گردشگری ماکلوان در دو فاز اجرایی می‌شود
شهردار ماکلوان:
طرح گردشگری ماکلوان در دو فاز اجرایی می‌شود

شهردار شهر جدیدالتاسیس ماکلوان فومن گفت: 80 هکتار طرح هادی ماکلوان جزو فضای سبز و گردشگری تعریف شده که در دو فاز عملیاتی می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از فومن، محمدعلی صادقی عصر امروز در جلسه بررسی طرح‌های عمرانی گردشگری شهر ماکلوان، اظهار کرد: ماکلوان تنها راه ورودی شهرک تاریخی ماسوله است که 12 کیلومتر وسعت دارد و از شهر فومن وسیع‌تر بوده که با اصلاح طرح هادی وسعت ماکلوان بیشتر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه آینده خوبی برای ماکلوان وجود دارد، تصریح کرد: باید از ابتدای تأسیس این شهر زیرساخت‌ها با استانداردهای مهندسی و شهرسازی ساخته شود.

شهردار ماکلوان با بیان اینکه شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت زیر نظر دفتر فنی استاندار نظارت می‌شوند، خاطرنشان کرد: نقشه طرح هادی ماکلوان در سال 87 اصلاح شده و به ثبت رسیده است که محور اجرای برنامه‌های شهرداری محسوب می‌شود.

وی افزود: نقشه طرح هادی ماکلوان در یک هفته کاری با کارشناسان منابع طبیعی مورد بررسی قرار گرفت و با نقشه آنها تطبیق داده شد.

به گفته صادقی، در نقشه طرح هادی ماکلوان 300 هکتار از منابع ملی در این شهر وجود دارد و 80 هکتار دیگر نیز در این طرح جزو فضای سبز و گردشگری تعریف شده که در دو فاز عملیاتی می‌شود.

وی، خواستار همکاری و مساعدت بیشتر مسئولان اداره آب، راه، مسکن و شهرسازی، محیط زیست و دستگاه‌های مربوطه برای عملیاتی کردن طرح‌های گردشگری بام سبز، سورتمه و شهربازی شهر تازه تاسیس ماکلوان شد.

رئیس شورای شهر ماکلوان نیز در جلسه مذکور اصلاح پراکندگی موجود این شهر را مورد تأکید قرار داد و افزود: چهره شهر ماکلوان به عنوان یک شهر توریستی مناسب نیست و باید تلاش شود که از حالت پراکندگی خارج شود.

فرهاد نیک‌نهاد افزود: شوراها به عنوان منتخبان مردم کاستی‌ها را می‌بینند و برای برطرف شدن آن از مسئولان کمک می‌خواهند.

وی با بیان اینکه در شهر ماکلوان مشکلات بسیاری وجود دارد، یادآور شد: هنوز زیرساخت‌های لازم برای توسعه شهر صورت نگرفته است.

این مسئول، تعریض جاده بام سبز، شن‌ریزی 40 کیلومتر از کوچه‌ها و خیابان‌های خاکی، مشخص شدن وضعیت کنونی ساختمان شهرداری و... را از مهم‌ترین برنامه‌های عمرانی شهرداری ماکلوان اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای پروژه‌های عمرانی و گردشگری این شهر منوط به اخذ مجوزهای قانونی است تا بتوانیم اقدام‌های اولیه را انجام دهیم.

به گفته نیک‌نهاد، شورای شهر و شهرداری ماکلوان برای کاهش درصد اشتباه و بستر لازم این طرح‌ها را در اختیار شورای حفاظت شهرستان قرار داد تا با بررسی و اصلاح برای اجرا در اختیار شهرداری قرار گیرد.

رئیس شورای شهر ماکلوان از فرماندار، نماینده مردم فومن در مجلس شورای اسلامی و شورای حفاظت فومن خواست تا برای اجرای درست پروژه‌های عمرانی و عام‌المنفعه که موجب رونق و آبادانی این شهر می‌شود مجوزهای لازم را صادر کنند.تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1392